Básně
Cestopisy, průvodce
Citáty
Dětské knihy
Eseje a úvahy
Fantasy
Historické romány, novely, povídky
Hobby
Hudební
Knihy pro dívky
Knihy pro ženy
Krimi
Kuchařky
Literatura faktu
Myslivost a příroda
Osobnosti
Ostatní
Regionální
Snáře, proroctví
Učebnice
Vesnické romány
Vtipy a humorné publikace
Tajemství času
Petr Vokáč

Popis:Snažíte se také přijít na kloub tomu, jak byly postaveny egyptské pyramidy? Ptáte se, odkud pocházely a jak vypadaly Amazonky, které byly postrachem antické Evropy? Nevycházíte z údivu nad nebezpečností Ďáblova moře nedaleko Japonska? Zajímá vás stavba a pád Berlínské zdi i to, kde a jak vznikla myšlenka použití bojových plynů proti lidem? Vzrušuje vás původ pojmenování hradu ve Zbirohu i důvody, proč člověk odedávna vyhledává a využívá podzemí?


Děsí vás výpravy dávných pirátů na dračích lodích? Věříte tomu, že americký generál Patton nařídil na konci roku 1944 svému kaplanovi, aby do rána složil modlitbu proti mlze?


Zaráží vás, proč byl v pařížské Bastile dlouhé roky vězněn člověk v masce, kterého měli mušketýři zastřelit v případě, že by si chtěl masku sejmout? Je vám podivné, proč tak rychle zemřeli objevitelé nejpopulárnější ledovcové mumie z mladší doby kamenné? Udivuje vás fakt, že v době II. světové války představitelé Moskvy a Berlína připravovali rozhovory o separátním míru na východní frontě? Je vám dobře po těle z vědomí, že nebeské zákony byly vymyšleny v Praze? Pak se jistě z chutí začtete do nejnovější knihy Petra Vokáče, která vás opět zavede do světa záhad, mýtů a legend naší i světové historie.
Cena:200,- Kč
Koupit:
ks


« Zpět na výpis z kategorie «